piątek, 1 maja 2015

III WYKŁAD JUBILEUSZOWY

2 maja o godzinie 16.00 w Sali Białej Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie odbędzie się kolejny wykład jubileuszowy z cyklu Nieborów.Dzieje nienapisane.
Naszym gościem będzie Jerzy Artysz, profesor Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Warszawie, laureat międzynarodowych konkursów wokalnych, ma w repertuarze najważniejsze partie barytonowe w dziełach muzyczno-scenicznych począwszy od wczesnego baroku, poprzez okres klasyczno-romantyczny aż po współczesność.Współpracował z wybitnymi dyrygentami, występował z wieloma znakomitymi śpiewakami. Wielokrotnie był gościem Festiwalu "Warszawska Jesień" oraz wielu innych festiwali muzycznych.
Jest laureatem Nagrody Związku Kompozytorów Polskich za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wykonawstwa i propagowania polskiej muzyki współczesnej (1980) oraz Nagrody Ministra Kultury i Sztuki (1981). W 2004 otrzymał Nagrodę "Orfeusz", przyznawaną przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków za najlepsze wykonanie dzieła polskiego kompozytora podczas Festiwalu "Warszawskiej Jesieni" – za "przejmującą i wysoce indywidualną kreację" utworu Ładnienie Pawła Mykietyna. W 2005 został uhonorowany dyplomem uznania Ministra Kultury z okazji Dnia Artysty Śpiewaka, w 2006 – Nagrodą Związku Artystów Scen Polskich.

Podczas spotkania prof. Artysz zaśpiewa utwory z repertuaru muzyki klasycznej, opowie również o swoich związkach z Nieborowem.
foto: www.chopin.edu.pl
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz