środa, 27 maja 2015

OTWARCIE WYSTAWY / IV WYKŁAD JUBILEUSZOWY

Już 6 czerwca, o godzinie 16.00 serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Janusza Moniatowicza NIEBOROWSKIE SPOTKANIA, która poświęcona będzie Gościom od lat związanym z nieborowskim muzeum.
Po wernisażu odbędzie się IV Wykład jubileuszowy z cyklu NIEBORÓW.DZIEJE NIENAPISANE. Prelekcję wygłosi autor wystawy, wieloletni Gość Nieborowa - Janusz Moniatowicz.Janusz Moniatowicz (1958 r.) artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi oraz Akademii Filmowej (FAMU) w Pradze, gdzie ukończył Wydział Fotografii Artystycznej u prof. Jana Šmoka. Tematem jego pracy magisterskiej była historia polskiej fotografii lwowskiej.
Jest autorem i współautorem szeregu albumów i publikacji fotograficznych. Jego prace znalazły się w kolekcjach: Victoria & Albert Museum (Wielka Brytania), UMPRUM Muzeum w Pradze (Czechy), Muzeum Spisza w Levoczy (Słowacja), Galerii Artystów w Spiskiej Nowej Wsi (Słowacja), Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz w zbiorach prywatnych.Od 25 lat fotografuję Nieborów, który zauroczył mnie swoją atmosferą i, tak jak dla wielu bywających tu gości, stał się moim Magicznym Miejscem. Podczas pobytów tutaj, miałem szczęście i zaszczyt spotkać wiele najwybitniejszych postaci polskiej kultury i nauki. Część tych spotkań utrwaliłem na fotografiach. Po latach stały się one swoistym dokumentem, mówiącym o życiu tego miejsca, jego tradycjach i historii. Wystawa ta prezentuje zdjęcia, które są  prywatnym zapisem tych spotkań.”  (Janusz Moniatowicz)

Wystawa prezentowane będzie przez dwa miesiące w Nowej Oranżerii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz